Koszyk
Zaloguj
Zarejestruj

Olej kokosowy to jeden ze składników, który używa się do produkcji naszego zestawu przeciw wypadaniu włosów.Olej kokosowy jest najdroższy ze wszystkich tłuszczy. Uzyskuje się go poprzez podgrzanie i przepuszczanie przez praskę  praskę miąższu orzecha kokosowego. W jego skład wchodzi wiele witamin, które mają korzystny wpływ na nasz organizm. Najczęściej wykorzystywany jest w kuchni ale ma również bardzo korzystny wpływ na nasz wygląd.
Kobiety, choć nie tylko one,  uwielbiają mieć zadbane i lśniące włosy. W tym celu często sięgają po różnego rodzaju kosmetyki, które pomogą im zadbać o fryzurę. Wszystko po to, żeby znaleźć złoty środek na to, jak dbać o włosy. I to właśnie w tej kwestii pomocny może być olej kokosowy. Olejowanie włosów jest coraz popularniejszym zabiegiem, na który decydują się panie. Jest bardzo naturalny i ma zbawienny wpływ na ich wygląd.
Olej kokosowy nakładany na włosy pomaga w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacnia je, walczy z łupieżem i odżywia skórę głowy. Jest to kosmetyk naturalny, wydajny i bardzo przyjemny w stosowaniu.
Starożytna medycyna indyjska Ajurweda głosi, że najlepsze kosmetyki to te, które można zjeść.  Olej kokosowy wnika w cebulki, odżywia je i dostarcza niezbędnych składników mineralnych, takich jak potas, cynk czy magnez. Zamyka łuskę włosa, dzięki czemu staje się on miękki, lśniący, a końcówki nie rozdwajają się. Oprócz tego, że odżywia skórę głowy, pobudza cebulki włosa do regeneracji, to również skutecznie leczy łupież.