Koszyk
Zaloguj
Zarejestruj

Działanie oleju z pestek winogron na włosyJednym z najpopularniejszych tłuszczów roślinnych jest olej z pestek winogron. Wykorzystywane jest przede wszystkim w kuchni. Niezastąpiony jest również w pielegnacji skóry i włosów.
Olej z pestek winogron uzyskiwany jest z nasion, które podczas produkcji wina sa produktem odpadowym. Ma on bardzo korzystny wpływ na kondycje włosa, domyka łuski, odbudowuje strukturę włosa, odżywia skóre głowy. Polecany jest szczególnie dla osób, których włosy są zniszczone, łamliwe, suche. Może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.
Olej ten jest źródłem dobrych kwasów tłuszczowych takich jak te z grupy omega - 6 (kwas linolowy), który posiada duże cząstki. Należy do grupy olejków niewnikających. Dlatego  też  idealnie dopasowuje sie do mocno rozchylonych łusek na powierzchni włosów wysokoporowatych. Olejek z pestek winogron jest bogatyw witamine K. Odpowiada ona za stan włosów oraz ich wzmocnienie. Bez niej włosy słabną i wypadają. Pomaga ona nie tylko cebulkom ale również skórze głowy. Olej ten jest także źródłem witaminy E, powszechnie zwanej witaminą młodości. Zwalcza ona wolne rodniki, pomaga wniknąć składnikom odżywczym do komórek skóry. Dzięki temu cebulki włosów lepiej działają a fryzura zaczyna być dłuższa.
Olejek z pestek winogron działa łagodząco i regenerująco. Jest bardzo skuteczny w walce z łupieżem, łuszczycą, nadmiernym wydzielaniem sebum i przetłuszczającymi się włosami, zapewnia skórze naturalne pH. Jest też ochroną włosa przed działaniem szkodliwych czynników środowiska zewnetrznego, uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi. Olejek otacza każdy włos nawilżającą powłoką, powodując nabłyszczenie i wygładzenie.