Koszyk
Zaloguj
Zarejestruj

Przygotuj włosy na lato!:)


Lato to piękna pora roku. Wszyscy czekamy na nie z niecierpliwością. Jednak słońce , które tak bardzo nas cieszy, nie ma korzystnego wpływu na naszą skórę i włosy. Nie musimy go jednak unikać. Powinniśmy po prostu przygotować się na piękne lato.
Nie tylko zła pielegnacja ale także stylizacja oraz  liczne, przeróżne zabiegi jakie stosujemy na naszych włosach osłabiają je. Negatywny wpływ mają na nie również promienie ultrafioletowe. Przestrzegają przed nimi dermatolodzy oraz kosmetolodzy. Dlaczego ?
Pod wpływem promieni ultrafioletowych uszkodzeniu ulegają proteiny, które są głównym budulcem włosów. Nasze pasma stają się suche, słabe, matowe i bardziej podatne na działanie czynników atmosferycznych.
Promieniowanie UV nie tylko działa na zewnętrzną powierzchnie skóry, ale również  wnika w głębsze jej warstwy i pobudza wolne rodniki do działania. To ten rodzaj promieniowania UVA powoduje fotostarzenie, degeneracje włókien kolagenu i elastyny, zaburzenia pigmentacji.
UVA jest również przyczyną osłabniania komórek macierzystych włosów, co najczęściej prowadzi do nadmiernego ich wypadania. Słona woda , z którą mamy styczność przebywając nad morzem, ma degradujący wpływ na naszą fryzurę. Przyczynia sie ona do osłabienia włosów i wysuszenia.
Należy wzmocnić słosy przed wakacjami.
Nie musimy unikać słońca aby mieć piękne włosy. Ale musimy o nie odpowiednio zadbać. Przygotowania do sezonu należy zacząć wcześniej żeby włosy miały czas na wzmocnienie się, szczególnie jeżeli obecnie nie są w dobrej kondycji.
Podstawa to odpowiednia pielęgnacja. Warto olejować włosy 2-3 razy w tygodniu. Można do tego użyć oleju ze słodkich migdałów, oleju kokosowego czy też lnianego. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych preparatów takich jak np. Serum KEEP Professional, które jest kombinacją cennych dla włosów olejków i naturalnych wyciągów.
Włosom należy również pomóc od wewnątrz. Zatem powinno stosować się odpowiednią dietę bogatą w cynk, miedź, selen , witaminy A,C,E. Warto więc zwiększyć spożycie pestek dyni i  słonecznika,  pomidorów, sezamu, orzechów brazylijskich, łososia i tuńczyka.
Włosy przed słońcem należy chronić
Aby ochronić nasze włosy przed szkodliwym promieniowaniem warto nosić latem kapelusz z szerokim rondlem lub czapkę z daszkiem. Muszą być one wykonane z przewiewnych materiałów, aby skóra głowy mogła oddychać. Natomiast po każdej kąpieli w basenie czy też morzu powinno się umyć włosy szamponem aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia.
Latem warto postawić na naturalną fryzurę i oszczędzić włosom intensywnych stylizacji.