Koszyk
Zaloguj
Zarejestruj

Włosy po sezonie letnim. Jak zadbać o naszą fryzurę na jesień.

 


Po urlopie, wakacjach nasze włosy mogą mieć mocno nadwrężoną kondycję tak jak i skóra głowy. Czynniki pogodowe takie jak wiatr, słońce oraz słona woda lub ta basenowa wpływają na to, że nasze włosy stają się suche i łamliwe. Co zrobić zatem aby odzyskały blask po lecie?
Podczas wakacji nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie włosów. Tak samo jak nasza skóra są one narażone na negatywne działanie promieniowania UV. Dlatego też po powrocie z upragnionego urlopu warto poświęcić im więcej czasu. Wówczas przywrócenie im dobraj kondycji na jesień będzie szybsze.
Do pielęgnacji włosów po lecie należy zastosowac delikatny szampon, który będzie miał naturalny skład. Nie podrażni on przesuszonych włosów i skóry głowy. Maska i serum to obowiązkowy kosmetyk regenerujący zniszczoną fryzurę. Serum w odróżnieniu od odżywek i balsamów ma większe stężenie składników nawilżająych, odżywczych oraz regenerujących.
Olejowanie włosów to dogłębne ich odżywienie, nawilżenie i wzmocnienie. To obowiązkowa czynność przy pielęgnacji włosów po lecie ale także w takiej porze roku jaką jest jesień. Na ten zabieg powinniśmy poświęcić czas 2-3 razy w tygodniu, a efekty będą widoczne gołym okiem. Przy bardzo suchych oraz zniszczonych włosach najlepiej sprawdzi się olejowanie na mokro. Pozwala ono na efektywniejsze wnikanie składników odżywczych w głąb włosa.