Koszyk
Zaloguj
Zarejestruj

Pielęgnacja włosów wiosną


Wiosna, coraz piękniejsza pogoda, zdejmujemy czapki i szale. Niestety po zimie nasze włosy są oklapniete i zniszczone, brak im blasku. Aby szybko doszły do świetnego stanu należy zacząć  od odpowiedniego dobrania kosmetyków pielęgnujących a nastepnie stylizujących.
Półki sklepowe są przepełnione przeróżnymi propozycjami kosmetyków do włosów.
Po pierwsze należy dobrać odżywkę bez spłukowania. Zamyka ona łuski włosa i ułatwi rozczesywanie. Rozprowadzamy ją na całej długości włosów i przeczesujemy grzebieniem.
Następnym preparatem jest odżywak lub balsam do spłukiwania. Zawiera ona wiecej składników aktywnych. Nakładanie jej jest zależne od rodzaju włosa. Jeżeli mamy bardzo suche włosy  wówczas taką odżywkę rozprowadzamy od samej nasady aż po końce. Przy włosach mieszanych oraz normalnych należy omijać skórę głowy.
Kolejną pozycją na pólkach sklepowych jest ampułka. Jest to intensywna kuracja dla włosów. Zawiera ona skoncentrowane składnki aktywne, które wnikają w głąb struktury włosa. Jeżeli ampułka posiada aplikator to należy jej zawartość rozprowadzić na całej długości włosa. Te bez aplikatora należzy stosować na skórę głowy.
Kremem pielęgnacyjnym do włosów jest maska. Pozwala ona zmiękczyć włókno włosa przez co staną się one bardziej zdyscyplinowane. Dzięki niej zapewnimy im dogłębne odżywienie. Najlepiej nakładać ją na osuszone włosy pasmo po paśmie.
Serum to farmuła z bardzo silnie skoncsntrowanymi składnikami aktywnymi. Serum dobiera się zgodnie z występującym problemem np. nadmierne wypadanie włosów. Serum KEEP Professional należy nakładać punktowo na skóre głowy i masować. Pobudzi to cebulki wlosowe, poprawi kondycje włosów.

Odżywka w sprayu stosowana jest przede wszystkim przez osoby z cienkimi włosami. Nadaje one włosom objetości ale nie obciążają. Rozpyla się ją na całej długości włosów.
Kosmetyki należy dobierać według grubości i długości włosów. Im cieńszy i delikatniejszy włos tym odżywka powinna być bardziej płynna i lżejsza. Dlatego też pasta rzeźbiąca fryzurę czy też gęsta glinka najlepiej nadaja się na grube i krótkie włosy. Do cienkich i delikatnych włosów należy stosować kosmetyki w żelu, sprayu.
Przez stylistów stosowane są kosmetyki nabłyszczające, które szybko i stylowo wygładzają grube, proste włosy. Do pasm normalnych najlepsze są woski i żele, a do cienkich preparaty w sprayu.
Do kosmetyków, któr ujarzmią niesforne pasma zalicza się jedwab oraz serum, które także pielęgnuja suche , zniszczone włosy. Mleczka, kremy wygładzające sprawdzą sie przy puszących się czuprynach.
Przy tej wiedzy możemy pofantazjować i sprawic aby fryzury były szalone tej wiosny.